اتمام حجت استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مدیران کم کار/نارضایتی از عملکرد مدیران آب / استان برتر در قانون‌گریزی هستیم/از پسر عمو و خاله‌ام در مناصب استفاده نکرده‌ام

پایگاه خبری،تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

‌عصر امروز در حالی شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که علی‌محمد احمدی استاندار در این نشست سخنان آتشینی در خصوص مشکلات استان و علت آن و البته کم کاری مدیران ایراد کرد.

به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
علی‌محمد احمدی که در سخنان خود نشان داد از مدیران استان رضایت چندانی ندارد وضعیت کنونی کشور را در شرایط ویژه دانست و از مدیرانی که نمی‌توانند همراهی کنند درخواست کرد که یا خود کنار بروند و یا این که بنا به عملکردی که دارند تعارفی با آن‌ها نخواهد داشت.

احمدی که امروز در سخنان خود به صورت مصداقی هم وارد موضوع شد به کم کاری برخی دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: مدیری که خود را قائم مقام وزیر می‌داند چرا از رفع مشکل ارباب رجوع خود سر باز می‌زند و در رفع مشکل مردم درمانده و عاجز است.

وی با بیان این که برای برخی مایه تعجب است که ما از مدیران کار می‌خواهیم، افزود: من با کسی خرده برده‌ای ندارم و نه پسر عمو و نه پسر خاله‌ام قصد دارند در اینجا مدیر شوند که بخواهم با کسی تسویه حساب شخصی کنم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد که مطالبه اول و جدی من از مدیران کار است و هر کسی کار نکند من با او تعارفی ندارم و هر مدیری که خوب کار کند را هم تکریم می‌کنم.

احمدی بیان کرد: هر مدیری بخواهد در کار مردم خلل ایجاد کند از مسیر خودم برگشت نمی‌کنم و تعارف را کنار می‌گذارم.

وی به چند موضوع که در استان دارای مشکل است اشاره کرد و گفت: در موضوع آب مشکل داریم و احساس نمی‌کنم که مسؤولان آب استان پای کار باشند.

استاندار افزود: آب موضوعی راهبردی در استان است و با عافیت طلبی نمی‌توان مشکلات آب را حل کرد باید تلاش بیشتری داشته باشند تا مشکلات آب را برطرف کنیم.

این مسؤول ارشد اجرایی با بیان اینکه مشکلات صنفی همیشه بوده و هست افزود: برای حل مشکلات صنفی مسؤول اول پی‌گیری و برطرف کردن آن‌ها مسؤول همان دستگاه است و اگر مسؤولی پی‌گیری نکند موضوع را با وزیرش بی‌واسطه در میان می‌گذارم.

وی با بیان اینکه از استان‌‌های دیگر کشور در مناسبات اداری قانون‌گریزتر هستیم افزود: اولویت دیگر باید قانون مداری باشد.

استاندار با بیان این که مسؤولان در خدمت به مردم نباید خجالت بکشند و بهانه بیاورند افزود: چه اشکال دارد که فرماندار پشت میز خدمت برود و مشکلات مردم را خودش پی‌گیری کند.

احمدی به برخی بهانه‌ها در استان هم اشاره‌ای کرد و افزود: می‌گویند بیل هست اما قیف نیست و قیف هست اما قیر نیست و این گونه است که با بهانه‌ها در بسیاری از شاخص‌ها از استان‌های دیگر کشور عقبیم.

استاندار به برخی کارهای غیر قانونی در استان گریزی زد و با بیان یک مثال گفت: برای نمونه بدهکاری صنایع ما به اداره برق سه برابر استان‌هایی است که ۴ برابر استان ما صنعت دارند.

وی خطاب به دستگاه‌های نظارتی گفت: دستگاه‌های نظارتی این مدت کجا بودند و چرا برخی حقوق بیت‌المال را نمی‌دهند.

دست آخر نوبت به شهرک‌های صنعتی رسید که استاندار از کم کاری آن‌ها هم انتقاد کند و با بیان مثالی بگوید: چند روز پیش به یکی از واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی با ۷۰ کارگر و صادرات محصول رفتم و ظرف یک ساعت مشکل آن‌ها را حل کردیم که اگر دستگاه مربوطه میز خدمت داشته باشد و کار آن‌ها را پی‌گیری کند مشکلات واحدها برطرف می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.