بانک‌‌های کهگیلویه و بویراحمد با متقاضیان وام ازدواج همکاری نمی‌کنند/قانون‌های من درآوردی بانک ملی غیر قانونی است

پایگاه خبری،تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد متقاضیان وام ازدواج را با سختگیری‌های غیر قانونی در زمینه ضامن و سپرده ۳ میلیون تومانی کلافه کرده و با آن ها همکاری نمی‌کنند.

به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
کم نبوده جوانانی که به دلیل مشکلات مالی قید ازدواج را زده و حمایت مسئولان در زمینه حمایت از جوانان تنها در حد شعار باقی ماند تا جایی که حتی وام ازدواج را به سختی پرداخت می‌کنند.

قانون‌های من درآوردی برخی بانک‌ها در زمینه ضامن و داشتن سپرده متقاضیان وام ازدواج را کلافه کرده به گونه‌ای که برخی از گرفتن این وام مایوس شده و به طور کلی عطایش را به لقایش می‌بخشند و یا مجبور می‌شوند وام خود را به فرد دیگری که امکان تامین ضامن و سپرده ۳ میلیون تومانی دارد.

جوانانی که تا دیروز دغدغه ازدواج داشتند و تنها راه رسیدن به این مهم را گرفتن وام ازدواج می‌دانستند بعد از دوندگی‌ها فراوان به دلیل دستورالعمل‌های ساختگی و من درآوردی در نیمه راه خسته شده و به بهای ناچیزی یعنی ۵۰۰ هزار تومان وام خود را فروش می‌کنند.

متقاضیان ازدواج بعد از دوندگی‌ها فراوان و بی نتیجه به دلیل سخت گیری‌های بانک‌ها امتیاز تسهیلات خود را به افراد دیگری که امکان تامین ضامن با شرایط خاص و سپرده ۳ میلیون تومانی دارند، به فروش می‌رسانند.

یکی از متقاضیان وام ازدواج در بانک ملی می‌گوید: بانک می‌گوید برای زوجین باید ۳ میلیون تومان سپرده داشته باشید و ۳ نفر حقوق بگیر بانک ملی باید وام شما را ضمانت کند که این شرایط کار را برای من سخت کرده است.

وی افزود: شاید بتوانیم ۳ میلیون تومان را از بستگان قرض کنیم تا بعد از گرفتن وام پرداخت شود ولی تامین ۳ ضامن حقوق بگیر بانک ملی کار سختی بوده و امکانش وجود ندارد.

یکی دیگر از متقاضیان وام ازدواج گفت: به دلیل سخت‌گیری‌های بانک ملی از گرفتن وام ازدواج خود منصرف شدم و امتیاز ان را به فردی به قیمت ۶۰۰ هزار تومان فروحتم و ضامن‌ها دیگر خود فرد تامین کرد.

قانون‌های من درآوردی بانک ملی غیر قانونی است

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه درخواست ۳ میلیون سپرده گذاری زوج‌ها توسط بانک ملی غیر قانونی است، گفت: بانک نمی‌تواند خوهان ضامن حقوق بگیر بانک خود باشد بلکه قانون گفته ضامن معتبر باید برای پرداخت تسهیلات باشد.

سید حسین سهمگین افزود: متقاضیان وام ازدواج که از نحوه قانون‌های ساختگی بانک‌ها گلایه داشته شکایتی تنظیم و به حوزه اقتصادی استانداری تحویل دهند تا موضوع به صورت جدی پیگیری شود.

شعب تخلف نکنند

رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کتبی به شعب نوشتم حق ندارند ریالی از متقاضیان تسهیلات ازدواج سپرده بگیرند و یا بعد از پرداخت وام مسدود کنند.

احدالله امیری شعب ملزم به همکاری با متقاضیان وام ازدواج هستند، افزود: همکاران بانک ملی در شعب مختلف در زمینه ضمانت باید ضامن معتبر تایید کنند و اینکه به طور حتم ضامن بانک ملی باشد، پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به اینکه بانک ملی در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج جزو بانک‌های اول است، عنوان کرد: سال ۹۵ و ۹۶ به ترتیب دو هزار و ۶۹۵ و دو هزار و ۴۷۱ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کردیم.
“تسنیم”

One thought on “بانک‌‌های کهگیلویه و بویراحمد با متقاضیان وام ازدواج همکاری نمی‌کنند/قانون‌های من درآوردی بانک ملی غیر قانونی است

  1. لعنت خدا بر آن شخصی که این قانون را مصوب کرد کسی که حقوق بگیر داخل بانک مالی نداره باید چکار کنه به چه دری در بزنه چرا این همه سخت گیری به امید خدا چنین مسولانی با خانواده هایشان ذلیل بشوند چرا که مردم فقیر را درک نمی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.