غلام محمد زارعی در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد: ضرورت تمرکز زدایی و انتقال صنایع به نقاط پیرامونی برای توزیع عادلانه ثروت و حفظ محیط زیست

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تمرکز زدایی و انتقال صنایع به نقاط پیرامونی تحقق یابد هم به توزیع عادلانه ثروت کمک می شود و هم محیط زیست حفظ خواهد شد.

به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
غلام محمد زارعی در سخنانی در دیدار اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیری اخلاق مدار و دارای تعاملی بسیار خوب با مجلس شورای اسلامی است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مدل توسعه یافتگی کشور مالزی پس از یک دوره رکود در این کشور آسیایی، افزود: این کشور برای خروج از شرایط سخت و رسیدن به توسعه دو فاکتور فرهنگ و برنامه را مورد توجه قرار داد.
زارعی اضافه کرد: فاکتور فرهنگ بستری برای تحقق برنامه‌ها است‌ و برنامه، مسیر رسیدن به توسعه را نشان می‌دهد و ما نیز باید این دو فاکتور را لحاظ کنیم.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای با بیان اینکه موضوع کیفیت تولید داخل در کنار این دو موضوع نیز نباید مغفول بماند، یادآور شد: برای تحقق کیفیت باید در ابتدا روی افزایش کیفیت دو یا سه قلم کالا به عنوان پایلوت هدفگذاری شود تا الگوی خوبی برای بهبود کیفیت دیگر کالاها در سال‌های آینده به دست آید.
زارعی با تاکید بر لزوم تمرکز زدایی در صنعت، اضافه کرد: اگر تمرکز زدایی و انتقال صنایع به نقاط پیرامونی تحقق یابد هم به توزیع عادلانه ثروت کمک می شود و هم محیط زیست حفظ خواهد شد.
وی در پایان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت می بایست برنامه های خود را در راستای حمایت از تولید داخل و تحقق بخشیدن به شعار سال ارائه نماید تا بر اساس آن بتوان ارزیابی عملکردها را بدست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.