با حضور مسئولین استانی اولین نمایشگاه “گلیم تابلویی” در یاسوج آغاز به کار کرد

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

اولین نمایشگاه تاپ استری (گلیم تابلویی) در یاسوج آغاز به کار کرد.

به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: هنر تاپ استری در واقع بافته های پود نمای ساده بافی هستند که نقوش آن با روش بافت آزاد ایجاد می شود و پود کاملاً روی تار را می پوشاند و نقش را می سازد و می توان این بافته ها را آویزه تزیینی نیز نامید.

محمود باقری افزود: در این نمایشگاه ۳۵ اثر وجود دارد که علاقه مندان می تواند از تاریخ ۲۴لغایت ۳۰ آبانماه ۱۳۹۶همه روزه از این نمایشگاه واقع در نگارخانه باران اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بازدید کنند.

باقری تصریح کرد: این نمایشگاه تلفیقی از هنر و خلاقیت است و آثار موجود در نمایشگاه، گلیم تابلوهایی است که طبیعت استان را به معرض نمایش گذاشته است.

باقری با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف احیای هنر تاپ استری در استان افتتاح شده است، گفت: تلاش داریم تا با حمایت از هنرمندان حوزه صنایع دستی، استعداد های کهگیلویه وبویراحمد را شکوفا سازیم.

وی افزود: یکی از اولویت های مهم کاری مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان ایجاد اشتغال هر چه بیشتر و افزایش روزافزون تولید انواع محصولات صنایع دستی در استان با استفاده بهینه تر از ظرفیت ها و قابلیت های موجود در این زمینه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: همچنین موضوع کیفیت انواع محصولات صنایع دستی استان از اهمیت ویژه ای برای مسئولان این اداره کل برخوردار است.

باقری عنوان کرد: بهبود و افزایش کیفیت انواع محصولات صنایع دستی استان زمینه فروش بهتر و آسان تر آنها را فراهم می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.