نامه سرگشاده جوانان عدالتخواه کهگیلویه وبویراحمد به تاج گردون

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

جمعی از جوانان عدالتخواه استان کهگیلویه وبویراحمد در نامه‌ای سرگشاده به دکتر تاج گردون نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، خواستار پاسخگویی وی به سوالات و ابهامات مردم استان در خصوص برخی شبهات و مسائل پشت پرده شدند.
متن کامل این نامه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

((وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکَر ))

برادر گرامی جناب آقای دکتر تاج گردون
نماینده محترم مردم شریف شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی
با سلام ودعای خیر
آنچه ما را بر آن داشته که دست به نگارش نامه ای سرگشاده به حضرتعالی بزنیم نه محفل نشینی و برنامه ریزی برای انتخابات آینده گچساران و باشت است و نه خدای ناکرده از روی کینه،دشمنی و حسد نسبت به آن جانب،که اگر موفقیت باشد که هست ما نیز خود را در شادی و احساس غرور آن سهیم دانسته ومی دانیم.بلکه هدف از نگاشتن این نامه و یا مطالب مشابه در آینده صرفا روشنگری ،بیان حقایق و تلاش در بهبود شرایط عمومی ایران عزیز که این روزها در شرایط نه چندان مساعد به سر می برد ،می باشد.
در آخرین اظهار نظر حضرتعالی در روزهای اخیر مطلبی را در دورهمی که با دوستانتان جهت ارائه گزارش عملکرد داشتید ،بیان فرموده اید و ابراز گلایه کرده اید که عده ای در سطح استان که حالشان خوش نیست طرح مسئله استیضاح جنابعالی بر علیه وزیرراه و شهرسازی و وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی را نوعی معامله گری تعبیر کرده اند و از این موضوع نیز بسیار بر آشفته شده اید به نحوی که با نگاهی دقیق به فیلم سخنرانی حضرتعالی در آن مراسم عدم هماهنگی بین حرکت دست‌ها، سر و چهره ،طنین صدا، حرکات بدن، با شفافی بسیار زیادی همه حس و پیام درونتان را به بیننده و شنونده انتقال می دهید و استفاده بیش از اندازه حضرتعالی فقط از یک دست تان، که نشانه عصبی بودن سخنران است ،کاملا هوایدا است.
واقعیت امر این است که حضرتعالی می بایست به جای حمله به منتقدین و ترسیم دشمن فرضی و با چنین حالت عصبی به سخنرانی ایستادن ، به این موضوع فکر می کردید که در چند سال گذشته چه اتفاقی افتاده است که هر گونه فعالیت و اقدام حضرتعالی را افکار عمومی چنین تعبیر می کنند.
چرا باید اقدامات یک نماینده حتی اگر آنچنان که حضرتعالی می فرمائید هدفی جزء خدمت و گره گشائی از مشکلات مردم نداشته باشد باید تا این حد نامطلوب و مشمئزکننده در افکار عمومی منعکس و با عنوان نوعی معامله گری تعبیر و دیده شود.
در این مقوله صرفا به بخشی از مباحث و مسائل پشت پرده که باعث ایجاد بدبینی و عدم اعتماد به ادعای سیاسیون و در راس آن نمایندگان می شود،اشاره خواهد شد،امید است که حضرتعالی با درایت و تدبیر با ارائه پاسخی مناسب به این مسائل ،گامی اساسی در رفع نگرانی ها و دلمشغولی مردم شریف استان بردارید.
۱-همانگونه که مستحضرید یکی از موضوعاتی که همواره ذهن مردم خصوصا استان کهگیلویه وبویراحمد را به خود مشغول کرده،نوع رابطه مردان سیاست با مردان اقتصادی است و بالتبع هرگاه دامنه قدرت ،نفوذ و حوزه اختیار مردان سیاسی گسترش پیدا می کند ،این رابطه خود دوچندان جالب و جذاب و می تواند فساد آور باشد.
۲-در متن سخنرانی که در دورهمی ارائه گزارش عملکردتان در تالار بهار گچساران داشتید، به صراحت بیان فرموده اید که وزرای راه و شهرسازی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی شما را با اسم کوچک صدا می کنند و متقابلا حضرتعالی نیز آنها را به همین شکل صدا می زنید.
برادر عزیز؛ بدبختانه با بررسی تاریخ سیاسی –اجتماعی و اداری ایران عزیز در دولت های و ادوار مختلف آنچه کاملا ملموس و محرز می باشد،این موضوع است که هرگاه چنین روابطی بر فضا و سپهر سیاسی –اداری کشور حاکم بوده ،فساد بیشتر از گذشته ریشه دوانده و بیش از هر دوره دیگر سرمایه اجتماعی جامعه ما کاهش یافته است.
۳- چون در تهران ساکن هستید و با آلایندگی این شهر آشنا هستید ،خدمتتان عرض می کنیم فساد کاملا به آلایندگی هوا شباهت دارد. قطعا در روزهایی که هوای تهران دارای درصد بالای آلایندگی بوده،توجه نموده اید که همیشه و اغلب مردم آلایندگی های هوا را بستگی به میزان و حجم آلایندگی به فاصله دورتر از خود می بینند،و یا شاید این حس برای آنها ایجاد می شود که فضا و نقطه ای که خود در آن واقع هستند،پاک تر و عاری از آلودگی به نظر می رسد. فساد نیز دقیقا همچین ویژگی را دارد،مسئولین ما متاسفانه همواره ضعف،فساد و سوء مدیریت دیگران را می بینند و از توجه به شرایط خود و حوزه مسئولیتی که دارند خواسته یا ناخواسته به صورت کامل غافل هستند.
در این مکتوبه ما به هیچ شکل قصد نداریم از دولت و یا وزرای آن دفاع کنیم ولی حتما تائید خواهید فرمود فساد اداری در یک مرحله و یک مرتبه ایجاد نشده و نخواهد شد و مجددا تائید خواهید فرمود یک

ی از بزرگترین ریشه های سوء مدیریتی که جامعه و کشور ما به آن دچار گردیده،فساد است. فسادی که مورد به مورد و ریز به ریز کنار هم قرار گرفته اند تا جایی که درآخر سر کل مجموعه یک وزارت خانه و یا دولت را اشتغال و به زانو در می آورد.
بنا براین خواهشمند است ؛بر حسب وظیفه ای که بر عهده دارید چند مورد از دهها دغدغه ای که جامعه نسبت به حضرتعالی و تعداد دیگری از نمایندگان محترم مجلس که دست به استیضاح خیلی خوبی دارند را که در ذیل به آن اشاره ای گذرا می کنیم را بدون پاسخ نگذارید .
الف)شرکت ساختمان سازی گوبله (صرفا به عنوان یک نمونه از دهها شرکت و موسسه مشابه) که متعلق به یکی از نزدیکان حضرتعالی است،چگونه توانسته در طول قریب به ۵ سال گذشته تا این حد به پروژه های عمرانی،جاده سازی،احداث ساختمان های اداری و … میلیاردی دسترسی پیدا کند؟؟ نحوه واگذاری پروژه عظیم کتابخانه مجلس شورای اسلامی به این شرکت را تشریح بفرمائید؟؟؟ و از همه مهم تر چرا دفتر حضرتعالی در میدان آرژانتین دقیقا در همان خیابان و کوچه و نقطه ای واقع شده است که سال ها قبل و در آگهی تاسیس شرکت گوبله به عنوان دفتر شرکت مذکور معرفی و آگهی شده است؟؟؟ چند پروژه در حوزه انتخابیه حضرتعالی به صورت ترک تشریفات و به افراد خاص واگذار گردیده است؟؟؟
ب) در حوزه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی وضعیت از این هم بغرنج تر و مشمئز کننده تر به نظر می رسد.قبل از این استیضاح و در ماههای قبل هم شنیدیم،خواندیم و در رسانه های مختلف دیدیم که یکی از همکاران عزیزتان که اکنون خود را ستون استیضاح آقای ربیعی در رسانه ها معرفی می کنند،طرح استیضاح وزیر مربوطه را طرح و پیش برد ولی در آخرین بزنگاه ناگهان استیضاح متوقف و نماینده محترم همکارتان عازم کیش شدند. برای همه جالب و تعجب برانگیز بود؛ ولی بعدها کاشف بعمل آمد که آقا زاده نماینده محترم که دارای ژن بسیار خوبی بوده در یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ شستا ،بدون حتی یک روز،سابقه اشتغال ،عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شده اند ودگر آشنایان ایشان در سایر شرکت ها و قس علی هذا …………….
در مورد حضرتعالی نیز متاسفانه این موضوع مصادیق کامل و لیست بالا و بلندی دارد، که از حوصله این مقال و مجال خارج است. اما برادر ارجمند چگونه است که شرکت نفت پاسارگاد به عنوان یکی از مهم ترین و بهترین شرکت شستا (شرکت سرمایه گذاری وابسته به وزارت رفاه) به حیاط خلوت حضرتعالی تبدیل شده است و بارها حتی صدای رسانه های همفکر با خودتان در مرکز کشور را درآورد که چگونه یک نفر بدون یک روز سابقه در حوزه نفت ،مدیرعامل بزرگترین تولید کننده قیر خاورمیانه شده است؟؟و واقعا چگونه می شود که مدیر دفتر حضرتعالی که اتفاقا از آشنایان و نزدیکان سببی آن جناب می باشند بدون یک روز سابقه اشتغال ،مستقیم به عنوان مدیر فروش این شرکت انتخاب و مشغول بکار می شوند و بازهم قس علی هذا……………….
برادر فرهیخته؛جناب آقای دکتر تاج گردون باور بفرمائید اگر منصفانه نگاه بیاندازیم باید قبل از وزرای مربوطه نمایندگانی را که در ایجاد چنین بستر و بروز مفاسدی نقش داشته اند را استیضاح و برکنار می شدند. بدون شک مدیرعامل آسمان نیز همانند شرکت نفت پاسارگاد به یک نماینده و یا رئیس کمیسیون دیگر واگذار شده و حتم داریم در چنین شرایطی هیچ اتفاق خاصی نیز نخواهد افتاد. یا وزرای مربطه استیضاح و برکنار خواهند شد،که بازهم همین آش و همین کاسه خواهد بود. و یا هم تا شب استیضاح دوستانی امضاء خود را پس خواهند گرفت که آن هم حکایتی دیگری دارد.
در آخر با توجه به اینکه در متن سخنرانی تان بی محابا و ناجوانمردانه و به صراحت از مقام معظم رهبری خواسته بودید که بابت مفاسدی که مجموعه دولت و مجلس در آن نقش اساسی و کلیدی را دارند،عذرخواهی کنند،خواهشمند است موراد فوق الذکر را بررسی کنید و اگر آنها را در ایجاد بستر فساد در دو وزارتخانه راه و شهرسازی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی دخیل دانستید،شجاعت به خرج دهید با یک عذرخواهی و بازگردان بیت المال که در این مسیر حیف و میل گردیده،در بازگرداندن اعتماد به خود و مجموعه نظام یک گام بردارید.

من الله توفیق
جمعی از جوانان عدالتخواه استان کهگیلویه وبویراحمد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.