تاج گردون و بویراحمد/ چرا تاج گردون دوست دارد از سوی بویراحمدی ها مورد تاخت و تاز و هجمه قرار گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

به قلم:
“محمد جواد پیرو”
دو سال مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی ،در شهرستان های گچساران و باشت فضا تحت هیچ شرایطی قابل مقایسه با چهار سال پیش در همین ایام نیست. چهار سال پیش در این ایام که دوران نمایندگی جناب تاج گردون به نیمه رسیده بود ، دولت حسن روحانی تازه شروع بکار کرده بود ،دولتی که توانست حیاتی دوباره به تاج گردون ببخشد و مردم شریف شهرستان های گچساران و باشت را به آینده امیدوار کند. برای همه مردم نیز قابل پذیرش بود دولت احمدی نژاد نزدیک به اصول گرایان به پایان رسیده بود و دولتی نزدیک به اصلاح طلبان سر برآورده بود .
همه چیز به نظر فراهم می رسید،نبود بک رقیب جدی ،امید به آینده و البته حمایت های لاریجانی در مسیر رئیس کمیسیون شدن تاج گردون فضا را به صورت کامل برای هر عرض اندامی تنگ کرد بود.تاج گردون در فضای انتخاباتی بدون رقیب شهرستان گچساران و باشت یکه تازی می کرد. ولی امسال شرایط به صورت کامل تغییر کرده است. دیگر نه لشکر بیکاران گچساران و باشت به عنوان بیکارترین شهرستان استان کهگیلویه وبویراحمد ،امیدی به آینده دارند و نه دولت حسن روحانی دیگر آن روابط حسنه را با تاج گردون دارد و البته نه آن روابط تاثیر گذاری در روند خواهد داشت و از همه مهم تر ظهور((رقیبی چغر)) و ((بد بدن ))به نام اردوان زینل زاده در سپهر سیاسی شهرستان های گچساران و باشت است.
در این فضا به نظر می رسد که ایجاد فضای احساسی و هیجانی در شهرستان گچساران را می توان آخرین تاکتیک تاج گردون دانست .تاج گردون با وجودی که به صورت کاملا شفاف می داند که در شهرستان بویراحمد نه تنها جایگاهی ندارد،بلکه با موج تنفر بسیار بسیار بالایی همراه و مواجه است.موجی که صرفا بخشی از آن را در موضوع تغییر نام استان از سوی تعدادی از نخبگان بویراحمد دریافت کرده است.اما آن چیزی که این روزها تاج گردون برای عبور و یا کم اثر کردن زینل زاده جوان و جسور نیاز دارد،حمله ای همه جانبه ای از سوی بویراحمد است. تاج گردون می داند که بدون این حمله امکان تهیج افکار عمومی و خاموش کردن آتشفشان اعتراض طرفداران اش که صرفا شعله ای از آن از حنجره ((میثم ))بیرون آمد را ندارد. تاج گردون که در همین سال های وعده فردا را به مردم گچساران و باشت و جوانان جویای کار داده است ، اینکه می بایست به چهره ای محبوب و نام آشنای گچساران یعنی ((اردوان زینل زاده )) نیز پاسخگو باشد. هر چند باید منتظر ماند تا واکنش بویراحمدی ها را به این لحن تاج گردون دید ولی آنچه مسلم است وضعیت این روزهای تاج گردون به هیچ شکلی قابل مقایسه با چهار سال پیش در همین ایام نیست.چرا که این روزها تعداد زیادی از ((میثم )) ها که تا دیروز هواخواه و طرفدار تاج گردون بودند،شانه به شانه زینل زاده گام بر می دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.