تاملی بر نامه اخیر تاجگردون به رئیس جمهور به بهانه سقوط هواپیمای یاسوج

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

به قلم؛
” علی آراسته”
تاجگردون در سال های اخیر و دولت به شدت تحت فشار دکتر روحانی از ناحیه دلواپسان داخلی و شرایط بغرنج اقتصادی و البته همراهی عوامل خارجی تحریم؛ بخوبی دریافته است که در مواقعی که دولت به هر دلیل تحت فشار افکار عمومی است می تواند با فشار آوردن و انتشار نامه ای تهدید آمیز ،وزیر و یا مسئولی را وادار به دلجویی از خود بکند و البته همیشه از رهگذر این دلجویی ها ، امتیازات شیرینی چه در بعد ملی و چه در مقیاس محلی، حاصل خواهد شد که معمولا مردم از آن بی اطلاع و نا آگاه هستند.
درست بهمن ماه سال گذشته بود که تاج گردون بعد از حادثه انفجار در یکی از مخازن شرکت نفت گچساران وکشته شدن ۵ نفر از کارکنان آن شرکت ،دست به انتشار نامه ای به وزیر نفت زد و وزیر را به استیضاح تهدید کرد. در آن روزها مردم مظلوم کهگیلویه وبویراحمد نیز همانند امروز که از نامه تاج گردون برای استعفای وزرای رفاه و راه و شهرسازی احساس غرور و رضایت می کنند، بسیار خوشحال به نظر می رسیدند و در پوست خود نمی گنجیدند که اینچنین به وزیری همانند زنگنه حمله و تهدید شده است.
زمان گذشت ،چاه خاموش شد،پیکرهای سوخته کارگران تشییع شد ولی هیچ خبری از استیضاح وزیر نفت نشد. احساسات فروکش کرده بود،رسانه های استان و فضای مجازی دلمشغولی های جدید پیدا کرده بودند و کسی به یاد نام تاج گردون و نامه تهدید آمیزش نبودند. دوباره حادثه ای اتفاق افتاد این بار چاه رگ سفید و انفجار و هدر رفتن میلیون ها دلار سرمایه ملی کشور،ولی دیگر خبری از نامه تهدید آمیز نبود ،چون این بار وزیر یکی نزدیکترین افراد حلقه تاج گردون را به همراه خود به میدان آورده بود و این دلاویز بود که به عنوان ضربه گیر وزیر عمل می کرد. همه چیز خوب به نظر می رسید درست همان چیز که آقای تاج گردون از نامه تهدید آمیز خود طلب می کرد .
ولی بازهم این پایان امتیازهای شیرین نامه نگاری های تهدید آمیز نبود، درست همان هفته و روزی که جناب آقای تاج گردون در شهر گچساران و بعد از سفر جناب وزیر نفت به چشمان جوان معترض گچسارانی به تبعیض در این شهرستان ، زل زد و گفت ((من برای هیچکس پارتی بازی نمی کنم)) و آن جوان معترض از روی ناچاری به گفتن این جمله (( … که می خوای نامه هایی را که زدی نشون بدم و….)) بسنده کرد ولی هرگز در مخیله اش نمی گنجید امتیاز های شیرین در همان روزها به بار نشسته و دو تن از ((ژن های خوب)) دفتر جناب نماینده نه تنها در شرکت های وزرات نفت مشغول بکار شده اند،بلکه به دلیل بسیار خوب بودن ژن هایشان مستقیما و در بدو امر و ورود به عنوان ((مدیری )) مشغول بکار شدند.
آری به همین راحتی و با وجود آنکه آقای دکتر تاج گردون به چشمان آن جوان زل زد و گفت از (( برای هیچکس پارتی بازی نمی کنم)) اما امتیاز حاصل از تهدید وزیر محترم نفت و به دلیل کشته شدن چند کارگر در چاه نرگسی و رگ سفید ((ژن های خوب)) آقایان یاسر فرزین و احسان نوروزنژاد که از قضا هر دو در این سال های به عنوان دستیار و محرم اسرار جناب نماینده در تهران فعالیت می کردند،در شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگترین تولید کننده قیر خاورمیانه یکی به عنوان مدیر فروش و دیگری هم در شرکت پتروشیمی ایلام تحت عنوان ((مدیر بازرگانی وخرید خارجی و همزمان مسئول روابط عمومی)) مشغول بکار شدند.
هر چند آقای دکتر تاج گردون که در ایام تشکیل کابینه دولت دوازدهم با تشکیل یک تیم در خیابان سی هفتم میدان آرژانتین با فراخواندن وزرای پیشنهادی خود را به عنوان یکی از مهم ترین عامل رای آوری وزرا معرفی می کرد و الحق که دراین مسیر زحمات زیادی را هم متحمل شد ،اما بسیار ساده انگارانه است که اینچنین ابرو در هم کشیدن جناب نماینده را صرفا بعنوان تهدیدی از بابت سقوط هواپیمای تهران-یاسوج تعبیر کرد؟؟ هر چه هست جناب دکتر تاج گردون خود بیشتر از دیگران می دانند که شرایط امروز ناوگان هوایی جمهوری اسلامی چیزی نیست که صرفا یقه دو وزیر را بگیرد و اگر قرار بر استعفا و استیضاء باشد دامنه آن بسیار بیش از دو وزیر مربوطه خواهد بود. ولی باید منتظر ماند و دید که امتیاز شیرین تهدید امروز وزرای رفاه و راه و شهرسازی در آینده نه چندان دور چه خواهد بود؟؟ و در اوایل سال آینده چه کسانی به مدیریت هلدینگ بزرگ شستا (زیر مجموعه وزارت رفاه) و مدیرعاملی سازمان بازنشستگی کشوری خواهند رسید.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. نویسنده گفت:

    احسنت بر نویسنده عزیز به راستی حقایق رو خیلی شیوا و روان بیان فرمودید

  2. ناشناس گفت:

    بهتر است اقای زارع مشخص کنند که نماینده مردم هستند یا نماینده پیمانکاران در مجلس؟؟ایا برای یک نماینده شایسته است که بخواهد خون مردم شهرش را به ازای پیمانکاری ۱۵ میلیارد تومانی در اداره راه معامله کند؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.