بهره برداری و آغاز ساخت ۱۶ طرح راهسازی در کهگیلویه و بویراحمد

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

مدیرکل راه و شهرسازی در برنامه نگاه روز گفت: همزمان با دهه فجر امسال ۱۶ طرح راهسازی با ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار در کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی و یا به بهره برداری رسید.
به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
مدیرکل راه و شهرسازی استان در برنامه زنده نگاه روز از شبکه دنا از بهره برداری و آغاز ساخت ۱۶ طرح راهسازی در استان گفت: طرح جاده سی سخت به کریک، یاسوج به سی سخت به طول ۲.۵ کیلومتر، سمیرم به یاسوج به طول ۴.۲ کیلومتر، طرح ۵۴ روکش راه روستایی در گچساران، احداث و بهسازی ۲۵ کیلومتر راه در یاسوج، احداث ۷ کیلومتر راه روستایی در دنا، ۸ کیلومتر راه سخت گذر در منطقه طسوج چرام، ۹.۵ کیلومتر در دیشموک، ۵ کیلومتر باشت و ۵۳ هزار متر مربع در بهمئی از مهمترین طرح‌های افتتاحی در دهه فجر امسال کهگیلویه و بویراحمد بود.
محمد علی علیمردانی اعتبار هزینه شده برای طرح‌های دهه فجر امسال در استان را ۴۴۰ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: طرح پل لنده در مسیر پاتاوه به دهدشت با اعتبار ۷۷ میلیارد و طرح راه‌های روستایی در بویراحمد، لنده، کهگیلویه و کتابخانه گچساران با ۳۱۰ میلیارد ریال در این ایام کلنگ زنی می‌شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک ۳۰۰ طرح که بیشتر آن‌ها فعال بوده، با اعتباری بیش از ۶ هزار میلیارد ریال در حوزه راه و شهرسازی این استان در دست اجرا است.
علیمردانی ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه ساخت راه‌های روستایی، جاده‌های اصلی، فرعی، آسفالت، بهسازی، بازآفرینی شهری و طرح‌هایی مانند بیمارستان‌ها در حال انجام است.
مدیرکل راه وشهرسازی اظهار داشت: روستای برافتاب جلاله از توابع شهرستان دنا که تا کنون راه دسترسی نداشته با تدابیر دولت تدبیر و امید خودرو به این روستا وارد شد و باعث شد برآفتاب جلاله نیز از بن بست خارج و به شبکه راه های کشور متصل شود. طول این پروژه ۲.۲ کیلومتر با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال بود.
وی گفت: به‌طور متوسط در هر ۱۰ کیلومتر یک طرح حوزه راه و شهرسازی در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.بهره برداری و آغاز ساخت ۱۶ طرح راهسازی در استان
وی همچنین با بیان اینکه ۲ بیمارستان شهر‌های یاسوج و باشت آماده نصب تجهیزات پزشکی هستند بیان کرد: بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی شهید جلیل یاسوج دارای ۸ طبقه بوده و تاکنون اعتباری افزون بر ۵۲۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده است.
علیمردانی با اشاره به اهمیت راه‌های ارتباطی در توسعه کهگیلویه و بویراحمد افزود: تکمیل این طرح‌ها نقش موثری در توسعه استان دارد.
از ۶ هزار و ۵۴۸ کیلومتر راه ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد،۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر اصلی و یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر فرعی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.