پایان اسکان موقت ۷ روستای تحت پوشش سپاه فتح در مناطق زلزله زده

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تا پایان اسکان موقت مردم زلزله زده استان کرمانشاه در کنار مردم می ماند گفت :بازسازی و امدادرسانی کامل روستا‌های زلزله زده به سپاه‌های استانی سپرده شده است و در این میان سهم بازسازی و امدادرسانی سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد ۷ روستا می‌باشد.
به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
سرهنگ پاسدار رضا رنجبر گفت: تاکنون بالغ بر ۶ هزار تخته پتو در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، در میان مردم آسیب‌دیده تحت پوشش این سپاه توزیع شده است.

وی ابراز داشت :بالغ بر ۵۰میلیارد ریال مواد غذایی . پوشاک ، وسایل بهداشتی ، تجهیزات گرم کننده ، چادر و پتو در ۷ روستای تحت پوشش سپاه فتح در مناطق زلزله زده کرمانشاه توزیع شده است.
رنجبر خاطرنشان کرد: علاوه بر اعزام «گروه‌های پزشکی و جهادی، نیروی انسانی و ماشین‌آلات گردان مهندسی همچون انواع لودر، بلدوزر، کمپرسی و بیل‌مکانیکی»، در منطقه سرپل ذهاب، مسئولیت امدادی، آواربرداری و رساندن آذوقه ۷ روستای سلمان تپه، بریم وند، ظله رش، ناوه فره، رشید عباس، بلوان و پیران را بر عهده گرفته است و اسکان موقت این روستا‌ها انجام و تا ۵ روزآینده کار نصب بالغ بر ۴۵۰ کانکس‌ در خواستی مردم در این روستا‌ها به پایان می‌رسد.

وی آوار برداری، بیرون کشی احشام از زیر آوار ،توزیع مواد غذایی ، نصب کانکس ، ایجاد ۶۰ چشمه سرویس بهداشتی ، ۱۵ دوش حمام ،سرکشی از ۶۰۰ خانواده ساکن روستاها ، تعمیر منازل و ایجاد و راه اندازی تاسیات آب و برق نیاز مردم ، برگزاری برنامه های فرهنگی و جشن بزرگ شب یلدا برای همه ساکنان این روستاها را از جمله برنامه های اجراشده توسط بسیج سازندگی سپاه فتح بعد از زلزله کرمانشاه در مناطق تحت پوشش خود عنوان کرد.

مسئول بسیج سازندگی استان اظهار داشت: نیاز این روستاها به ۳۰ دوش حمام و ۲۰ چشمه سرویس بهداشت در حال پیگیری و به زودی این نیاز ضروری مردم مرتفع می شود.

گفتنی است :زلزله‌ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه‌ای بود که در بیشتر استان‌ها و برخی کشور‌های منطقه نیز احساس شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.