انعقاد تفاهم نامه گردشگری “زاگرس” بین استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از انعقاد تفاهم نامه همکاری دوجانبه استان های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد در حوزه توسعه گردشگری بین مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دو استان با عنوان “زاگرس” و با شعار “از کوه تا کویر” خبر داد.

به گزارش ایل نیوز،
محمود باقری گفت: این تفاهم نامه در راستای تقویت فضای اقتصادی دو استان در مناطق شهری، روستایی و عشایری، ایجاد منابع خطرپذیر برای کارآفرینان برای سرمایه گذاری در گردشگری روستایی و عشایری، پایین آوردن تلفات جاده ای و فرهنگ سازی مسافرت بین شهری، ایجاد باور توسعه در خانواده ها با گردشگری به عنوان پیش نیاز توسعه پایدار و توسعه زیرساخت های صنعت گردشگری در مسیرهای تعریف شده در دو استان منعقد شده است.

وی افزود: در این تفاهم نامه مواردی از قبیل ایجاد زیرساخت های مطمئن برای مجتمع های اقامتی و بین راهی از طریق سرمایه گذاری های مشترک، استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی شهرها به منظور ارائه لایحه و کمک به شهرداران برای توسعه گردشگری، بازاریابی در حوزه گردشگری در دو استان و کشور، کمک به رایگان شدن پروانه ساخت هتل ها در همه مناطق دو استان و کمک به تبدیل اماکن پتانسیل دار به مراکز شناسنامه دار اقامتی هدفگذاری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ورود بخش خصوصی به عرصه گردشگری، هم افزائی دو استان برای ترکیب جاذبه های گردشگری یکدیگر و تعیین اولویت ها و آمایش سرزمینی صنعت گردشگری منطقه را از مهم ترین اهداف استراتژیک این تفاهم نامه عنوان کرد.

باقری گفت: در این تفاهم نامه همچنین بر تعامل بیشتر برای ارتقای صنعت گردشگری در این دو استان و همچنین استفاده از ظرفیت ۳۵۰ میلیون نفری گردشگران تاریخی و فرهنگی جهان، تمرکز بر جاذبه های طبیعی دو استان با تاکید بر جاذبه های مناطق کمتر توسعه یافته، تهیه اطلس جامع گردشگری و صنایع دستی و اطلاع رسانی در فضای حقیقی، مجازی، اجتماعی، اپ و …، افزایش ظریب ماندگاری گردشگر و ایجاد شبکه حمل و نقل سریع تاکید شده است.

وی ابراز کرد: پررنگ شدن محور زاگرس در تنظیم سند جامع گردشگری ایران، تبدیل ایران هراسی به ایران دوستی که از سوی دشمنان در سطح بین الملل مطرح شده است، تعامل دولت با بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی از دیگر اهداف اجرای این تفاهم نامه است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.