جلسه مشترک معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۹ شهریور در محل سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با حضور آقای دکتر مرتضی براری معاون محترم حقوقی امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و آقای مهندس سهرابی مدیر کل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استان فارس برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری ایل نیوز،
دکتر آرمین محمودی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن خوشامدگویی به حاضرین ، حضور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین در استان و بخصوص در مراکز آموزش عالی و بویژه در دانشگاه آزاد اسلامی استان را منشا خیر و نشان از تعامل خوب دانسته و نگاه متقابل دانشگاه آزاد اسلامی استان را نیز به دولت مثبت و در شرایط مختلف حمایتی برشمرد .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ادامه داد : این استان دارای منابع انسانی متخصص و ظرفیتها و استعدادهای خوب طبیعی و خدادادی است و دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز دارای زیر ساختهای خوبی برای همیاری و همکاری با دولت می باشد . این دانشگاه دارای پردیس دانشگاهی با وسعت ۴۰ هکتار و فضای آزمایشگاهی ، تحقیقاتی و آموزشی افزون بر ۳۵ هزار متر مربع که برای استفاده حداکثری از این ظرفیتها و برای توسعه و اشتغال در استان متقاضی تاسیس پژوهشکده ارتباطات ، فناوری و اطلاعات می باشد .
دکتر مرتضی براری معاون محترم حقوقی امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : مهمترین موضوع و دغدغه نظام مقدس جمهوری اسلامی ، رهبری و رئیس جمهور کار و اشتغال نیروهای جوان فارغ التحصیل موسسات و مراکز آموزش عالی کشور است که دانشگاه آزاد در این حوزه با راه اندازی مراکز رشد ، شرکتهای دانش بنیان و مراکز علمی موفق بوده است.
معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت : امروزه باید با علم تولید ثروت شود و علمی که موجب رشد اقتصادی و کارآفرینی نشود بی فایده و غیره کارآمد است .اتفاقاتی که باید جدی گرفته شود در حوزه علم و اقتصاد باید به جایگاه واقعی برسیم . کشور ما یک درصد جهان جمعیت و وسعت دارد و باید حداقل همین مقدار از علم و اقتصاد بهره مند شود . اتفاق دوم نیز عرضه باید با نیاز مندی و تقاضای مردم تغییر کند و مدام باید با درخواست های جدید عرضه جدید داشت .
دکتر براری افزود : دانشگاه ها نسلهای مختلفی را پشت سر گذاشته ، نسل اول آموزش ، دوم پژوهش ، سوم فناوری و در این سه نسل خروجی و ماحصل دانشگاه نیروی متخصص و آموزش دیده بود اما نسل چهارم متفاوت بوده و آن نسل نوآوری و کارآفرینی می باشد و خروجی دانشگاه دیگر دانشجو نیست بلکه شرکت های دانش بنیان می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج اولین مرکز آموزش عالی استان با داشتن اعضای هیات علمی مجرب در رتبه های علمی استایاری ، دانشیاری ، استادی و بهره مندی از فضاهای مناسب تحقیقاتی ، آزمایشگاهی و رفاهی ورزشی در یکی از زیبا ترین شهرهای ایران سالانه پذیرای دانشجویانی است که برای تحصیل علم در این دانشگاه از سراسر کشور به این استان سفر می کنند و جاذبه های استان گاها موجب اسکان همیشگی و تغییر اقامت این مسافرین جویای علم به این استان می شود .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.