توسعه ICT در سراسر کشور،مصداق عدالت اجتماعی/تجهیز مناطق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به وای فای

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: عدالت اجتماعی و ضرورت وجود خدمات ارتباطی در روستاها یکی از دلایل توسعه اینترنت در روستاها است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ایل نیوز از یاسوج، مهندس محمد جواد آذری جهرمی در جلسه مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویر احمدگفت : این استان در شاخه فناوری اطلاعات توسعه خوبی داشته و از رتبه ۲۷ به ۱۵ ارتقا داشته است که حاکی از تلاش همه مسوولان استان و اپراتورها است .
وی با اشاره به توسعه اینترنت در روستاها ، افزود : زمانی انتقاداتی به بردن اینترنت به روستاها وجود داشت که چرا این کار انجام می شود اما در قانون این موضوع تکلیف شده است.
وزیر ارتباطات ،عدالت اجتماعی و ضرورت وجود خدمات ارتباطی در روستاها را یکی دیگر از دلایل توسعه اینترنت در روستاها عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه در خواست نخست روستاییان اینترنت است ، اظهار داشت : اینترنت شیوه زندگی را تغییر داده است و به یک نیاز اساسی تبدیل شده است.
مهندس آذری جهرمی با اشاره به مشکلاتی که در طرح توسعه ارتباطات در روستاها وجود دارد ، افزود : با همه تلاش ها در اجرای طرح USO اشکالاتی در این حوزه وجود دارد و امیدواریم با تغییر مدل و شیوه خود، با کاهش شکاف دیجیتالی، بتوانیم سرویس نیز، ارایه کنیم.
وی تاکید کرد : ما به مردم قول داده ایم تا ۴ سال آینده ، مشکل تلفن و اینترنت ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را حل کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مدیر کل ICT استان کهگیلویه و بویر احمد خواست آمار وضعیت موجود ارتباطات در شهر ها و روستاهای استان را در یک ماه آینده تهیه کند تا برنامه توسعه ارتباطات برای استان تدوین شود.
وی در ادامه سخنان خود به حوزه گردشگری در این استان اشاره کرد و آن را بحث مهمی دانست و گفت : در برنامه داریم تمام نقاط عمومی مربوط به حمل و نقل ، راه آهن و هواپیمایی و همچنین مناطق گردشگری در کل شهرهای کشور به وای فای مجهز شود.
مهندس آذری جهرمی به راه اندازی ۷ دستگاه خود پرداز پست بانک در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت : این تعداد ۷ برابر می شود.
وی تصریح کرد : در یک سال گذشته ۱۴ شهر از ۱۷ شهر استان به ۴G و ۳G مجهز شده اند و در مصرف سرانه ۴G رتبه نخست کشور را دارد و این موضوع به نظر برخی سیال بودن جمعیت را نشان می دهد و از طرفی نشانه این است که اینترنت در حوزه ثابت مشکلاتی دارد.
وی به درخواست استاندار کهگیلویه و بویر احمد در حوزه اتصال فیبر نوری به دانشگاه ها و مراکز دولتی اشاره کرد و افزود: لازم است اتصال فیبر در دانشگاه ها و مراکز دولتی را خود مخابرات انجام دهد و به صورت بلند مدت هزینه آن را دریافت کند که این کار به موضوع دولت الکترونیک و شبکه علمی کشور کمک می کند.
مهندس آدری جهرمی تاکید کرد : در برنامه پنجم توسعه برای حوزه فناوری اطلاعات سالانه ۱۹٫۴ ارزش افزوده دیده شده است و ارزش بازار در پایان برنامه باید ۲٫۵ برابر شود و رشد ۵ برابری را داشته باشیم که این بخش فرصتی برای اشتغال است .
وی اظهار امیدواری کرد : در سفر بعدی بی عدالتی در حوزه ارتباطات روستایی کم شده باشد.
وزیر ارتباطات از استاندار این استان خواست که مشکلات اپراتورها در سطح استان با ادارات و نهادهای محلی پیگیری و حل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.