رویکرد دولت دوازدهم توجه به مناطق محروم است/توسعه کسب و کارهای نوپا در دستور کار است

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای دولت دوازدهم توجه ویژه به مناطق محروم است، افزود:برای توسعه اینترنت روستایی تا ۳۶ هزار روستا برنامه داریم.

 
به گزارش پایگاه خبری ایل نیوز از یاسوج،
مهندس آذری جهرمی در ابتدای سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور در برنامه تلویزیونی ” در مسیر توسعه” شبکه استانی دنا با اشاره به نخستین سفر خود به این استان ، گفت : یکی از رویکردهای دولت دوازدهم توجه ویژه به مناطق محروم است.
وی با بیان اینکه امروز اینترنت به یک نیاز اساسی تبدیل شده است ، افزود : برای توسعه اینترنت روستایی تا ۳۶ هزار روستا برنامه داریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه  از ۱۷ شهر استان کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۴ شهر تحت پوشش نسل ۳ و ۴ قرار دارند ، اظهار داشت:  در سال ۹۲، ۸۲۰۰۰ نفر در این استان از اینترنت استفاده می‌کردند و امروز ۳۷۰۰۰۰ نفر به شبکه اینترنت دسترسی دارند.
وی تصریح کرد :در این سفر پروژه های ارتباطی با اعتبارحدود ۳۲ میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود.
مهندس آذری جهرمی با بیان اینکه یکی از معضلات جامعه ما بیکاری است ،  افزود : این معضل از روش های مختلف بایستی حل شود، در   برخی استان ها کشاورزی و برخی صنعت و معدن می تواند به ایجاد اشتغال کمک کند اما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در همه استان ها امکان ایجاد اشتغال وجود دارد.
وی به ارایه خدهمات در فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت : امروز مردم با گرفتن خدمات در  زندگی روزمره خود، از فضای مجازی استفاده می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد : این استان ظرفیت گردشگری بسیاری دارد که باید  معرفی شود و با استفاده از فناوری اطلاعات می توان این ظرفیت را به شدت افزایش داد.
وی درباره کسب و کارهای نوپا نیز گفت : برای توسعه کسب و کار های نو پا برنامه داریم و پیگیر توسعه این نوع از کسب و کارها هستیم. 
مهندس آذری جهرمی تاکید کرد : در برنامه ششم توسعه سالیانه باید یکصد هزار شغل توسط حوزه  ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شود.
وی افزود : وقتی دولت  نمیتواند استخدام کند ، بایستی از بخش خصوصی حمایت کنیم و بر اساس نظر مقام معظم رهبری و رییس جمهور، دولت باید تصدی گری را کنار بگذارد و نقش قانونگذار و سیاست گذار داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه در عرصه فناوری اطلاعات معتقدیم که کار باید توسط بخش خصوصی انجام شود ، اظهار امیدواری کرد : در پایان دولت دوازدهم  سه تا پنج شرکت ایرانی داشته باشیم که بازار بین المللی را نیز  تصاحب کنند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.