۶۸۰ طرح توسعه و بهسازی در ۳۲۰ محله مسکونی بافت فرسوده و ۱۸۰ شهر کشور در حال اجراست

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران ظهر امروز در جمع خبرنگاران در گچساران اظهار کرد: در زمینه راه و شهرسازی در عرصه‌های مختلف،خدمات بسیاری صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری ایل نیوز،
ایزدی در ادامه با بیان اینکه در گذشته به مقوله کیفیت در زمینه ساخت و ساز و بناها توجه‌ای کمتری می‌شد، اذعان کرد: در حال حاضر در حوزه شهری در زمینه کیفی ارتقا یافته است.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه بازآفرینی شهری یک سیاست کلان است، ابراز کرد: پرداختن به مسئله ساخت و سازها، احداث مجتمع‌های فرهنگی به یک مقوله فرهنگی تبدیل شده است.
وی با اشاره به بازآفرینی محلات بافت فرسوده در سطح کشور گفت: این بازآفرینی به منزله کیفیت‌دار شدن فضاهای شهری است.
ایزدی با اشاره به بافت فرسوده دوگنبدان و در اختیار گذاشتن تسهیلات برای بازسازی و نوسازی این بافت، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۱۰۰ واحد پروانه تخریب واحدهای مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان صادر شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به اعتبار تخصیص داده شده برای بافت فرسوده کشور ابراز کرد: مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احیای بافت‌های فرسوده در سالجاری کشور هزینه می‌شود.
ایزدی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا گفت: ۶۸۰ طرح توسعه و بهسازی در ۳۲۰ محله مسکونی بافت فرسوده و ۱۸۰ شهر کشور در حال اجراست.
این مسئول با اشاره به مشارکتهای مردمی و خیرین در زمینه اجرای طرح سه گانه کاربری عنوان کرد: نهادهای مردمی و خیرین در زمینه بهسازی واحدهای سکونت‌گاه غیررسمی، بناهای تاریخی و بافت‌های فرسوده کمک بسزایی دارند.
ایزدی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های که دولت در راستای بازسازی بافت فرسوده در کشور انجام می‌دهد، بیان کرد: سالانه ۲۷۰ محله مسکونی‌ هدف باز آفرینی محلات سه‌گانه در کشور بازسازی می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران ادامه داد: از این مجموع تعداد محله، یک هزار و ۱۰۰ سکونتگاه غیر رسمی، تعداد یک هزار بافت فرسوده و تعداد ۶۰۰ بافت تاریخی در کشور بازآفرینی می‌شود.
وی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: مبلغ ۸۰ هزار میلیارد تومان برای بهبود محلات سه گانه نیاز داریم که تعداد ۲۱ دستگاه مربوطه با وزارت راه و شهرسازی و مشارکت‌های مردم برای بهسازی سه گانه محلات برای بهبود وضعیت و رساندن میانگین به آن شهرمورد نیاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.