تجدید چاپ اثر «محمدحسن علیپور» نویسنده نامدار کهگیلویه و بویراحمدی

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز؛

تجدید چاپ اثری به قلم محمد حسن علیپور
کتاب «دموکراسی و جامعه باز » نوشته محمد حسن علیپور به چاپ دوم رسید.
علیپور که از روزنامه‌نگاران با سابقه و نامدار ایرانی است در این کتاب به بررسی مواردی مانند طبقه متوسط و نگرش‌های اجتماعی‌، قدرت و چالش‌های نوگرایی‌، خرد عمومی و گفت‌و‌گو‌، تحولات روشنفکری‌، زیست دموکراتیک و‌… می پردازد.پیش از این هم کتاب «‌اخلاق و بوروکراسی‌» از این نویسنده توسط نشر پایان منتشر شده بود.

به گزارش ایل نیوز،
سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌ها در گردشگری هنری دوشنبه ۲۸فروردین از ساعت ۱۳ و ۳۰ تا ۱۶ و ۳۰ در محل موزه ملی برگزار می‌شود.
در این مراسم موزه‌داران و مجموعه‌داران و هنرمندان سراسر کشور ضمن معرفی آثارخود از نزدیک در روند آخرین تحولات در این عرصه قرار می‌گیرند.همچنین کارگاه دکوراسیون و نورپردازی در موزه‌ها توسط رضا سمایی اجرا می‌شود.در این جلسه چند نفر از متخصصان حوزه گردشگری نیز به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
علاوه بر آن در این مراسم جهت تشکیل اتحادیه صنفی موزه‌داران خصوصی هیات موسس را از بین داوطلبان تعیین می‌شود.
برپایی هفته هنر انقلاب اسلامی در خانه هنرمندان ایران
هفته هنر انقلاب اسلامی ۲۵ تا ۳۱ فروردین در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، از برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در خانه هنرمندان ایران می‌توان به برگزاری نمایشگاه هنر انقلاب اسلامی، اجراهای خیابانی، شعرخوانی هنر انقلاب اسلامی و… اشاره کرد.
مراسم افتتاح نمایشگاه هنر انقلاب اسلامی جمعه ۲۵ فروردین ساعت ۱۷ در نگارخانه پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.اجراهای خیابانی از ۲۵ تا ۳۱ فروردین در دو نوبت (ساعت ۱۶ و ۱۸) در باغ هنر خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
نشست شعرخوانی هنر انقلاب اسلامی ۲۸ و ۲۹ فروردین ساعت ۱۷ تا ۱۹ در تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی یکشنبه ۲۷ فروردین ساعت ۲۰ با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

هفتمین نمایشگاه جایزه عکس مستند اجتماعی «شید» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، هفتمین نمایشگاه جایزه عکس مستند اجتماعی «شید» جمعه ۲۵ فروردین ساعت ۱۷ در نگارخانه ممیز خانه هنرمندان ایران با نمایش مجموعه‌ عکس‌های راه‌یافته به بخش نمایشگاهی این جایزه برپا می‌شود.
داوری مرحله نخست این دوره از جایزه شید دوشنبه ۲۱ فروردین با حضور سیف‌الله صمدیان، نیوشا توکلیان و محمدرضا سلطانی برگزار شد که در نهایت ۱۷ مجموعه از ۱۶ عکاس برای راه‌یابی به مرحله دوم انتخاب شدند. در مرحله دوم داوری علاوه بر سه داور ذکر شده‌، یومی‌گوتو و بهروز مهری نیز حضور دارند و مجموعه‌های نهایی برای حضور در بخش نمایشگاهی انتخاب می‌شوند.
هفتمین نمایشگاه جایزه عکس شید از ۲۵ فروردین تا سوم اردیبهشت ادامه دارد. کارگاه‌ها و نشست‌‌های آموزشی مرتبط با عکس مستند اجتماعی همزمان با این نمایشگاه با عنوان «هفته عکس مستند اجتماعی» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
«شید» (به معنای نور و روشنایی) یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هر سال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود و همه‌ عکاسان آماتور و حرفه‌ای از سراسر جهان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
مراسم اختتامیه هفتمین جایزه شید پنج‌شنبه ۳۱ فروردین با معرفی برگزیده این دوره از جایزه شید در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

حکاکی روی سنگ‌های قیمتی توسط سعید فرهنگ در گالری استاد لرزاده صبا صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه صبا وابسته به فرهنگستان هنر، همزمان با برگزاری نمایشگاه “از نقش فرش تا گوهر نقش” در موسسه صبا حکاکی روی سنگ‌های قیمتی و نگین انگشتر توسط سعید فرهنگ انجام می‌شود.
گالری «فرش» کلاهدوزان شامل آثاری نفیس از نقوش و طرح‌های عشایری است که در گالری فرشچیان برپا می‌شود.
همچنین گالری «جواهرات سنتی» این مجموعه، شامل ۴۰ اثر ماندگار در حوزه انگشتری، گردنبند، دستبند و دیگر زیورآلات است که تماماً توسط استادان تراز اول این هنر- صنعت طراحی شده و در گالری لرزاده به نمایش در می آید.
این رویداد تا ۳۰ فروردین میزبان علاقه‌مندان به هنر فرش ایرانی و جواهرات سنتی ایرانی است وعلاقه مندان برای دیداراز این نمایشگاه‌ها می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸به خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر‌، شماره ۱۲۵مراجعه کنند.
© روزنامه اطلاعات

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.