طعنه نماینده بویراحمد به مسئولان قوم گرا/پتروشیمی مارگون یک رخداد بزرگی است

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز؛

نماینده بویراحمد و دنا گفت: مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد در یک محدوده زمانی مشخص پتروشیمی مارگون بویراحمد را به سرانجام برسانند.

به گزارش ایل نیوز،
صبح امروز غلام‌محمد زارعی در جلسه بررسی پتروشیمی مارگون بویراحمد، ضمن قدردانی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دلیل دغدغه‌ای که نسبت به مسائل استان دارند، اظهار کرد: پتروشیمی مارگون یک رخداد بزرگی است.
زارعی با بیان اینکه ایجاد اشتغال از اولویت‌های اصلی دولت است، اظهار داشت: اشتغال و رفع بیکاری نیز از مسائل مهم استان کهگیلویه و بویراحمد است.
نماینده بویراحمد و دنا با اشاره به مجوز تأسیس پتروشیمی مارگون بویراحمد، افزود: آیندگان در خصوص تصمیمات ما قضاوت خواهند کرد و انتظار می‌رود این کار با عزم جدی که در بین همه مدیران و مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد، وجود دارد، انجام بگیرد.
زارعی گفت: سرمایه‌گذار این پتروشیمی از فرزندان بومی استان کهگیلویه و بویراحمد است که بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در آن سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
وی عنوان کرد: افزایش روز افزون بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد به با وجود تولید ۲۵ درصد نفت و گاز، ۱۰ درصد آب‌های سطحی، ۲۰ درصد جنگل‌های زاگرس و زمین‌های حاصلخیز برای کشاورزی زیبنده نیست و باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه‌گذار مجتمع پتروشیمی بویراحمد شد و افزود: بخش خصوصی و سرمایه‌گذار داخلی و خارجی مهم‌ترین راهکار برای ایجاد اشتغال است.
زارعی با تاکید بر اینکه باید برای انجام کارهای بزرگ در استان تمرین کنیم ادامه داد: انجام فعالیت‌های بزرگ نیازمند گام بلند و عزم جدی بوده که همت بلند سرمایه‌گذار استانی برای احداث پتروشیمی مارگون بویراحمد ستودنی است.
وی ابراز کرد: پیشرفت و توسعه کهگیلویه و بویراحمد نیازمند عزم عمومی بوده و با نگاه بخشی به هیچ جایی نمی‌رسیم و انتظار می‌رود اختلاف سلیقه‌ها را در راه توسعه کنار بگذاریم.
زارعی بیان کرد: در زمینه تامین زمین برای ایجاد سرمایه‌گذاری در این استان محدودیت‌های وجود دارد ولی انتظار می‌رود مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری برای رفع مشکلات احتمالی نهایت همکاری را داشته باشد.
این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: برای راه‌انداختن این طرح که ظرفیت بزرگی در راستای ایجاد اشتغال است همه همکاری کنند و در یک محدوده زمانی و برنامه زمان‌بندی مشخص این پتروشیمی را به سرانجام برسد.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. بویراحمد گفت:

    شتر در خواب بیند پنبه دانه

  2. بویراحمد گفت:

    مصداق عینی و برابر اصل راه آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.