تکذیب شایعه استعفای دسته جمعی برخی از مسئولان دانشگاه یاسوج/احمد عریان: بنای وارد شدن به حاشیه‌ها را ندارم و تمام هم و غم خود را برای توسعه استان به کار می گیرم

پایگاه خبری،تحلیلی و اطلاع رسانی ایل نیوز

خبر استعفای دسته جمعی برخی از مسئولان دانشگاه یاسوج تکذیب شد تا اولین تیر فامیل ۱۰۰ نفره در این دانشگاه بعد از ریاست احمد عریان به سنگ بخورد.

به گزارش ایل نیوز از یاسوج،
دانشگاه یاسوج در چند سال اخیر به دلیل انتصاب‌های فامیلی به حیاط خلوت برخی افراد و گروه‌های سیاسی تبدیل شده بود به گونه‌ای که شاهد بکارگیری ۱۰۰ نفر از یک فامیل در این محیط دانشگاهی هستیم.

بعد از حاشیه‌ها و سر و صداهای فراوان در دوران مدیریت شاپور رمضانی و محمودرضا رحیمی در دانشگاه یاسوج، علی محمد احمدی استاندار با هماهنگی و تعامل با وزارت علوم تصمیم گرفت آفت حاشیه و سیاست زدگی را از دانشگاه مادر کهگیلویه و بویراحمد دور کند و بنا بر این شد تا یک غیر بومی با رزومه‌ای قابل دفاع در زمینه‌های مختلف از جمله بحث پژوهش فرمان این دانشگاه درب و داغون را در دست بگیرد.

بعد از حضور احمد عریان در دانشگاه یاسوج فامیل ۱۰۰ نفره با خط گرفتن برخی از یارانشان در بیرون دانشگاه سعی در ایجاد حاشیه‌های برای مدیر جدید داشتند تا با کند کردن چرخ توسعه با این تز که دانشگاه به سمت اصولگرایی حرکت می‌کند، به اهداف خود برسند ولی در مجموع با بازی در نظر گرفته شده می‌شود گفت که به “کاهدان” زدند.

شایعه سازان در روزهای اخیر خبری را در فضای غیر رسمی مجازی با عنوان ” فاجعه و بحران در دانشگاه یاسوج / استعفای دست جمعی دانشمندان و چهره‌های علمی دانشگاه یاسوج” دست به دست کردند که هیچی نشده، تکذیب شد.

شایعه کرده بودند که پروفسور قایدی دانشمند برتر جهانی و نفر اول جشنواره نانوفناوری ۹۶ کشور استعفا کرده در حالی دکتر قایدی مسئولیت اجرایی ندارد که بخواهد استعفا دهد.

همچنین در این خبر غیر رسمی نوشته بودند پروفسور منتظر ظهوری دانشمند و شیمی دان جوان برجسته کشور در سال ۹۵ و مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج استعفا کرده که در جمع خبرنگاران این خبر را تکذیب می‌کند و می‌گوید: چنین خبری کذب است.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج می‌گوید: سال گذشته به دلیل برخی مشکلات شخصی استعفا کردم که مورد موافقت قرار نگرفت و امسال نیز با انتصاب رئیس جدید نیز استعفا کردم تا مدیر جدید در صورت تمایل به انتصاب شخص دیگری به این سمت در معذوریت قرار نگیرد و دستش برای انتصاب باز باشد.

مرتضی منتظر ظهوری با تاکید بر اینکه استعفایم به نشانه اعتراض نبوده است، افزود: این مسئله در تمام دانشگاه‌ها مرسوم بوده که با انتصاب مدیر جدید برخی برای باز بودن دست مدیر جدید در زمینه انتصاب‌ها و یا تعیین تکلیف ابقای خود استعفا می‌دهند.

احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه در دوماه اخیر هیچ گونه استعفای نداشته‌ایم، گفت: بنای وارد شدن به حاشیه‌ها را ندارم و تمام هم و غم خود را برای توسعه استان و تغییر بسیاری از نگرش‌ها و رسیدن دانشگاه به جایگاه واقعی خود در تولید دانش بکار می‌گیرم.
منبع:مهردنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.